Policjanci rozpracowali grupę przestępczą - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Policjanci rozpracowali grupę przestępczą

Data publikacji 09.10.2020

W kwietniu pisaliśmy o kradzieży rozbójniczej w sklepie w Lipnie, gdzie jeden ze sprawców z nożem zastąpił drogę klientowi. Jak się okazało ci sami sprawcy dokonywali kradzieży także na terenie innych miejscowości. Policjanci mieli nagranie z monitoringu i nie zapomnieli o sprawie. Dzięki ich pracy sprawcy zostali aresztowani.

Do rozboju w jednym z lipnowskich sklepów doszło w kwietniu tego roku. Wówczas, dwóch mężczyzn weszło do sklepu i zajęli uwagę sprzedawczyni „robiąc zakupy”. Kiedy ekspedientka przygotowywała zamówione jedzenie, zauważyła jak jeden z nich wychodzi z pomieszczeń magazynowych sklepu. Po tym mężczyźni próbowali wyjść. Gdy na drodze stanął im inny klient, grożąc mu nożem, uciekli. Dodatkowo zabrali pieniądze w kwocie ponad 7 tysięcy złotych.

Policjanci dotarli do monitoringu, na którym widoczny był wizerunek sprawców, ale mimo jego publikacji i podania do wiadomości rysopisu sprawców, nie zostali oni rozpoznani.

Lipnowscy kryminalni nie dali jednak za wygraną. Podobne kradzieże, jak ustalili, miały miejsce także w innych miastach i w sklepach tej samej sieci. Działania krymianlnych i współpraca z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy doprowadziły do ustalenia prawdopodobnych sprawców przestępstw.

Pierwszego z nich policjanci zatrzymali w poniedziałek (05.10.2020)  na drodze pomiędzy Opolem, a Kędzierzynem-Koźlem. Był to 47-letni mieszkaniec Opola. Dwóch kolejnych wpadło w ręce policjantów następnego dnia. Obaj to mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla.

Policjanci ustalili, że grupa przestępcza, której byli członkami, dokonała kradzieży rozbójniczej na terenie Lipna i kradzieży sklepowych na terenie Bydgoszczy, Torunia oraz Nysy. Nie wykluczone więc, że sprawcy usłyszą kolejne zarzuty.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kradzież rozbójniczą grozi im do 10 lat więzienia. Decyzją sądu zatrzymani najbliższe miesiące spędzą w areszcie