Wiadomości

Próbował wprowadzić policjantów w błąd, bo nie miał uprawnień do kierowania

Data publikacji 16.12.2020

Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Podawane przez niego dane osobowe okazały się błędne. Kierowca nie chciał żeby wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania. To jednak nie jedyne przekroczenie prawa, za które odpowie mężczyzna.

Policjanci ruchu drogowego z Lipna pełnili wczoraj (15.12.2020) służbę w rejonie miejscowości Ostrowite. Zatrzymali tam do kontroli kierującego oplem mężczyznę. W trakcie kontroli kierujący zapewniał policjantów, że posiada prawo jazdy tylko dokumentu nie ma przy sobie.

Oszustwo wyszło na jaw, gdy podawanych przez mężczyznę danych nie udało się potwierdzić w systemach policyjnych. Niedługo potem na miejscu pojawiła się na miejscu interwencji osoba, która przywiozła dowód osobisty legitymowanego mężczyzny. Jak się okazało podawał on policjantom błędną datę urodzenia. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 51-latek ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów kategorii T, natomiast na inne rodzaje pojazdów w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. Podczas dalszej kontroli wyszły na jak kolejne uchybienia. Pojazd nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia i nie był przerejestrowany.

Mieszkaniec Ostrowitego za popełnione czyny odpowie przed sądem. Policjanci sporządzą też zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego o braku ubezpieczenia pojazdu. Beztroski kierowca musi się teraz liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.