Nie zachował odstępu – spowodował wypadek - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Nie zachował odstępu – spowodował wypadek

Data publikacji 22.12.2020

Kierowca jednośladu z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala po tym, jak uderzył w niego kierujący masterem. 40–latek nie zachował odpowiedniego odstępu od poprzedzającego go pojazdu i spowodował wypadek. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, bo okazało się, że był w stanie po użyciu alkoholu.

Do zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek (21.12.2020) po godzinie 8.00 w Złotopolu. Policjanci wysłani na miejsce przez dyżurnego na miejscu zastali uczestników zdarzenia i dwa uczestniczące w nim pojazdy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący renault masterem nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył motoroweru. Kierującego jednośladem karetka zabrała do szpitala z poważnymi obrażeniami.

W trakcie czynności okazało się także, że prowadzący auto mieszkaniec gminy Lipno był po użyciu alkoholu. Za spowodowanie wypadku w tym stanie policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

O tym, jakie poniesie konsekwencje zdecyduje sąd. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Sąd może także wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów.