Nietrzeźwi nie zapanowali nad pojazdami - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Nietrzeźwi nie zapanowali nad pojazdami

Data publikacji 23.12.2020

Prowadzący motorower mężczyzna uderzył w latarnię, potem w barierę ochronną i przewrócił się. Inny, prowadzący volkswagena uderzył w krawężnik. W obu przypadkach reagowali świadkowie. Policjanci zmierzyli kierującym poziom alkoholu w organizmie. Pierwszy miał ponad 2,5 a drugi ponad 3 promile!

Policjanci ruchu drogowego, zostali wczoraj (22.12.2020) skierowani do Łochocina. Świadkowie zgłaszali, że przewrócił się motorowerzysta, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że jadący chodnikiem 31-latek uderzył w latarnię oświetlającą przejście dla pieszych a następnie stracił panowanie nad jednośladem i wpadł na barierę ochronną, po czym się przewrócił. Udzielający mu pomocy świadkowie zauważyli, że czuć od niego alkohol i wezwali Policję.

Jak się okazało po badaniach, mieszkaniec gminy Lipno miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i skierują sprawę do sądu.

Do kolejnego nietrzeźwego kierowcy udali się policjanci kikolskiego posterunku. Kierowca przejeżdżający koło remizy w miejscowości Chrostkowo ujął mężczyznę, który wjechał na jego pas ruchu a następnie gwałtownie skręcił kierownicą tak, że uderzył w krawężnik i zatrzymał się. Wówczas świadek, który wyczuł alkohol od kierującego, zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalsza jazdę i wezwał patrol.

Okazało się, że nie dość, że kierujący volkswagenem 41-latek był nietrzeźwy – miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie – to jeszcze obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Rypinie. Mieszkaniec powiatu rypińskiego odpowie za dwa przestępstwa.

Za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów i ponowną jazdę po alkoholu sąd może orzec nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i dziesięć tysięcy świadczenia pieniężnego.

  • motorower, w tle radiowóz
  • volkswagen z uszkodzonym kołem
  • butelki na siedzeniu opasażera