Wiadomości

Brak wyobraźni, czy zwykła głupota?

Data publikacji 23.04.2009

Policjanci przerwali niebezpieczną jazdę nietrzeźwych kierowców, którzy okazali się zwolennikami jazdy z promilami.






















Wczoraj (22.04) o ...

Policjanci  przerwali niebezpieczną jazdę nietrzeźwych kierowców, którzy okazali się zwolennikami jazdy z promilami.
 

Wczoraj (22.04) o godzinie 7:40 w Lipnie, policjant ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel, którym kierował  26-letni mieszkaniec gm. Szczutowo, powiat sierpecki. Podczas przeprowadzania kontroli drogowej funkcjonariusz wyczuł od kierującego, woń alkoholu. Mężczyznę poddano badaniu alkotestem, które wykazało u niego 0,98 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.Za przestępstwo drogowe będzie odpowiadał przed Sądem.

 

Także wczoraj w miejscowości Kamień Kotowy gm. Tłuchowo policjant zatrzymał do kontroli 40-letniego mieszkańca gm. Dobrzyń, który kierował samochodem osobowym marki VW. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 0,86 promila alkoholu. Funkcjonariusz  zatrzymał kierowcy prawo jazdy. Teraz 40-latek odpowie przed Sądem w Lipnie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 
   POLICJA PRZYPOMINA!!!

 

Wielu kierowców uważa, że po wypiciu alkoholu wystarczy zdrzemnąć się i następnego dnia rano można usiąść za kierownicą – to błędne przekonanie! Nawet jeśli rano czujemy się całkiem nieźle, wcale nie musi to oznaczać, że jesteśmy już całkowicie trzeźwi. Nie da się dokładnie określić, ile można wypić, by następnego dnia można było wsiąść do samochodu. To zależy od bardzo wielu czynników, m.in. od tego jaki alkohol wypiliśmy, jak dużo, jak długo piliśmy, w jakim jesteśmy wieku, jaką mamy masę ciała i jaki metabolizm. Jednak pamiętać należy, że każda ilość spożytego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jest to szczególnie groźne dla kierowców. Prowadzenie samochodu wymaga przede wszystkim świetnej koordynacji wzrokowo-ruchowej, ponieważ 90% informacji docierających do kierowcy to informacje wzrokowe. Picie alkoholu zaburza właśnie te zdolności, które są niezbędne do bezpiecznego prowadzenia pojazdu.

Osoby takie ryzykują nie tylko zdrowie, ale również życie swoje i innych użytkowników dróg: kierowców, pasażerów, podróżujących z rodzicami dzieci i pieszych.

Powrót na górę strony