Święta w powiecie lipnowskim bez nietrzeźwych na drodze - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Święta w powiecie lipnowskim bez nietrzeźwych na drodze

Data publikacji 28.12.2020

W czasie wolnych dni świątecznych od Wigilii aż do niedzieli (27.12.2020) policjanci ruchu drogowego sprawdzili pod kątem trzeźwości pięćdziesięciu siedmiu kierujących. Funkcjonariusze nie stwierdzili nieprawidłowości w tym zakresie. Wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Pouczenie otrzymało dwudziestu sześciu. Wystawiono osiem mandatów karnych i skierowano jeden w niosek do sądu o ukaranie.

Święta na drogach w powiecie lipnowskim minęły bezpiecznie. W okresie od 24. do  27. grudnia, policjanci szczególnie baczną uwagę kierowali na drogi. W tym okresie więcej osób decyduje się na odwiedzanie rodziny, więc zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym staję się priorytetem.

Policjanci z lipnowskiej drogówki potwierdzili trzeźwość wszystkich z pięćdziesięciu siedmiu skontrolowanych pod kątem trzeźwości kierowców.

W tym czasie doszło do sześciu niegroźnych kolizji. Zatrzymano dwa dowody rejestracyjne pojazdów. Ukarano czterech pieszych i trzydziestu jeden kierujących. Funkcjonariusze zastosowali dwadzieścia siedem pouczeń, wystawili osiem mandatów karnych i skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu.

  • policjant kontroluje kierowcę toyoty
  • policjant z tarczą do zatrzymywania pojazdów wskazuje miejsce zatrzymania
  • policjant obok radiowozu