Policyjny pościg za nietrzeźwym piratem drogowym - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Policyjny pościg za nietrzeźwym piratem drogowym

Data publikacji 30.12.2020

Kierowca BMW nie zatrzymał się pomimo sygnałów dawanych z radiowozu. Policjanci podjęli pościg za piratem drogowym, który łamał przepisy ruchu drogowego i narażał na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Okazało się, że jest nietrzeźwy.

Policjanci ruchu drogowego z Lipna pełnili wczoraj (29.12.2020) służbę na tere3nie gm. Kikół. W miejscowości Trutowo chcieli zatrzymać do kontroli mężczyznę kierującego BMW. Pomimo sygnałów świetnych i dźwiękowych dawanych z policyjnego radiowozu, kierujący nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdem informując dyżurnego w Lipnie o przebiegu sytuacji. Kierujący stwarzał duże zagrożenie na drodze ignorując zasady ruchu drogowego i zmuszając innych uczestników ruchu do niebezpiecznych manewrów.

W miejscowości Miliszewy w powiecie Golubsko-Dobrzyńskim kierujący BMW zwolnił i zjechał do zatoczki przystankowej. Policjanci zajechali mu drogę zastawiając wyjazd. Ponieważ drzwi pojazdu były zablokowane funkcjonariusze wybili szybę od strony kierowcy i zabrali mu kluczyki, aby uniemożliwić dalszą ucieczkę.

W celu udzielenia pomocy na miejsce przybyły w tym czasie patrole z posterunku w Kikole i Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu.

Okazało się, że kierujący BMW 34-latek, mieszkaniec gminy Kikół jest nietrzeźwy. Miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i zapłata pięciotysięcznego świadczenia pieniężnego. Za to, że nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i uciekał przed funkcjonariuszami może trafić do więzienia nawet na 5 lat.