Zderzenie czterech aut na drodze krajowej nr 10 - Wiadomości - KPP w Lipnie

Wiadomości

Zderzenie czterech aut na drodze krajowej nr 10

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj w gm. Kikół. W zderzeniu czterech aut nikt nie ucierpiał, ale trzeba było liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Przyczyną zdarzenia, jak ustalili policjanci lipnowskiej "drogówki" było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Kierującego samochodem ciężarowym mundurowi ukarali wysokim mandatem.

Wczoraj (12.01) około godz. 13:30 w m-ci Lubin, gm. Kikół, na drodze krajowej nr 10 doszło do zderzenia czterech pojazdów. 64-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Renault nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył skody. Ta z kolei najechała na tył audi, a następnie uderzyła w bok jadącego z przeciwnego kierunku dostawczego opla. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Szczęśliwie skończyło się na uszkodzonych pojazdach. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca renault został ukarany mandatem.

Niewątpliwie warunki atmosferyczne miały wpływ na przebieg kolizji. Nawierzchnia drogi była mokra z uwagi na opady śniegu. W takich warunkach każdy kierowca powinien zachować szczególną ostrożność.