Wiadomości

Policjanci zatrzymali ich z promilami za kółkiem

Data publikacji 13.06.2022

Jeden z nietrzeźwych wpadł w ręce policjantów, bo kierując po alkoholu prawie uderzył w radiowóz, inni nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, lub nie umieli utrzymać prostego toru jazdy. Nic dziwnego wszyscy mieli ponad promil alkoholu w organizmie a jednego z nich obowiązywał zakaz prowadzenia pojazdów! Nieodpowiedzialni kierujący wkrótce usłyszą zarzuty.

W czwartek (09.06.2022) kierujący audi prawie wpadł na radiowóz. Policjanci musieli reagować by nie doszło do zderzenia pojazdów. Natychmiast zatrzymali kierującego nim 23-latka. Okazało się, że mieszkaniec gminy Skępe miał w organizmie ponad promil alkoholu. W czasie interwencji popełnił także szereg wykroczeń. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

Bez pasów bezpieczeństwa jechał kolejny nieodpowiedzialny kierowca, którego policjanci zatrzymali do kontroli w Zadusznikach (10.06.2022). 25-letni mieszkaniec gminy Dobrzyń nad Wisłą kierował volkswagenem również mając ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto kierujący nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania a auto nie miało ważnych badań technicznych.

Brak pasów był także powodem kontroli kierującego fordem, którego policjanci zatrzymali tego samego dnia w Wielgiem. 29-latek również kierował w stanie nietrzeźwości z ponad promilowym wynikiem. Na domiar złego okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kółko, bo obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów!

Ponad promil alkoholu w organizmie miał również kierujący saabem, którego policjanci zatrzymali w Kamieniu Kotowym (11.06.2022). 37-letni mieszkaniec gminy Tłuchowo miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. O także pożegnał się z uprawnieniami do kierowania.

Nieodpowiedzialni kierujący wkrótce usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im wysokie świadczenie pieniężne, zakaz prowadzenia pojazdów i nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów sad może orzec karę od 3 miesięcy nawet do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony