Wiadomości

Policjanci z Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą odwiedzili uczniów

Data publikacji 13.06.2022

Wizyta w Szkole Podstawowej w Dobrzyniu nad Wisłą oraz w Krojczynie dotyczyła działań prewencyjnych, jakie policjanci prowadzą podczas spotkań z uczniami. W klasie VII dobrzyńskiej placówki temat dotyczył nałogów a z klasami i-III krojczyńskiej szkoły policjanci rozmawiali o szeroko pojętym bezpieczeństwie w związku ze zbliżającymi się wakacjami.

Policjanci z Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą, w zeszłym tygodniu (07.06.2022) spotkali się z uczniami klasy VII Szkoły Podstawowej w Dobrzyniu nad Wisłą. W klasie odbyła się ważna lekcja poświęcona szkodliwości uzależnień i nałogów. Policjanci rozmawiali z uczniami przedstawiając im zarówno prawnie jak i społecznie negatywne skutki, które może ponieść człowiek uzależniony. Pokazali uczniom także film odnoszący się do tego tematu. W świat nałogów wchodzi się łatwo, ale bardzo trudno jest się z niego wydostać. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i świadomość jak dużym zagrożeniem są wszelkiego rodzaju uzależniające używki.

W związku ze zbliżającą się letnią przerwą w nauce, kolejne spotkanie odbyło się z uczniami „zerówki” oraz klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej w Krojczynie. Policjanci poruszali na nim tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, prawidłowym alarmowaniem służb czy sposobach zachowania się w przypadku napotkania obcej osoby. Uczniowie poznali także zawód policjanta i mogli obejrzeć policyjny radiowóz.

  • policjant z chłopcem w radiowozie
  • policjant z chłopcem w radiowozie
  • policjant z dziewczynką z policyjnej kurtce
  • dzieci
  • policjant rozmawia z uczniami
  • policjant rozmawia z uczniami
Powrót na górę strony