Wiadomości

Policjanci zapraszali w swoje szeregi

Data publikacji 17.06.2022

Podczas festynu z okazji Dnia Dziecka policjanci prezentowali sprzęt i wyposażenie do służby oraz opowiadali o swoim zawodzie, aby zaprosić w swoje szeregi nowych kandydatów. Jak wygląda procedura rekrutacji i jakie trzeba spełniać warunki można było dowiedzieć się bezpośrednio od mundurowych.

Kto może zostać policjantem i jakie są wymagania dla kandydatów do służby w policji, jak wygląda procedura rekrutacyjna, za co można otrzymać dodatkowe punkty na egzaminach wstępnych i jak one wyglądają to tylko część informacji, które można było usłyszeć od policjantów. Mundurowi wykorzystali okazję, żeby zaprosić w swoje szeregi nowych kandydatów.

O tym, jak dostać się w szeregi niebieskiej formacji, policjanci opowiadali tym razem podczas festynu z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w środę (15.06.2022) na Pl. Dekerta w Lipnie. Piknik był doskonałą okazją do tego, żeby porozmawiać z policjantami z różnych pionów o tym, jak wygląda służba policjanta na co dzień, w zależności od tego, którą ścieżkę kariery wymarzy sobie funkcjonariusz. Różnice pomiędzy poszczególnymi pionami służby i ich różnorodność sprawia, że policyjna oferta jest atrakcyjna dla młodych ludzi szukających swojej drogi.

Służbie patrolowej wierni są policjanci ceniący sobie bezpośredni kontakt ze społeczeństwem i możliwość szybkiej interwencji. Tym, którzy kochają prawo i proces miejsce zapewni dział dochodzeniowo-śledczy. Gdy nie uda się zapobiec przestępstwu do działania wkracza służba kryminalna a ci, którzy lubią pracę ze zwierzętami wybierają ogniwa psów lub koni służbowych. Na miejscu obecni byli również policjanci ruchu drogowego, którzy prezentowali radiowozy i motocykle policyjne.

To tylko część ogromnej oferty Policji, która nie może istnieć bez funkcjonariuszy pionów kryminalistyki, profilaktyki czy formacji specjalnych.

Powrót na górę strony