Wiadomości

Dwóm nietrzeźwym kierującym nie udało się przejechać

Data publikacji 27.06.2022

Obaj nietrzeźwi kierujący wpadli w ręce policjantów w sobotę (25.06.2022). Oprócz promili, w związku z którymi mężczyźni powinni powstrzymać się przed kierowaniem, jeden z nietrzeźwych miał dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów a mimo to doprowadził do kolizji. Policjanci skierują ich sprawy do sądu.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce policjantów po godzinie 16.00 w miejscowości Ciełuchowo. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, który poruszał się slalomem. Od kierowcy od razu wyczuli woń alkoholu. Mężczyzna bełkotał i nie miał ani włączonych świateł mijania ani zapiętych pasów. Podczas badań okazało się, że w organizmie 27 – letniego mieszkańca gminy Kikół jest ponad 2,6 promila alkoholu! Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania.

Drugi nieodpowiedzialny kierowca spotkał się z policjantami po tym jak spowodował kolizję na ulicy Zboińskiego w Kikole. Uderzył w tył innego auta, gdy to zatrzymało się w związku z warunkami wynikającymi z ruchu na drodze. Od niego również od razu czuć było alkohol. Ponieważ jednak mężczyzna utrudniał zbadanie jego zawartości w wydychanym powietrzu policjanci pobrali od niego krew do badań, które określą zawartość wysokoprocentowego trunku we krwi. Na domiar złego po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyźnie nie pomogą też próby wprowadzenia funkcjonariuszy w błąd, co do swojej tożsamości. 35-letni mieszkaniec gminy Kikół również stanie przed sądem.

Wkrótce usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im wysokie świadczenie pieniężne, zakaz prowadzenia pojazdów i nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów sad może orzec karę od 3 miesięcy nawet do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony