Wiadomości

Bezpiecznie nad wodą.

Data publikacji 06.07.2022

Sezon letni to czas, kiedy piękna słoneczna pogoda zachęca nas do wypoczynku nad wodą. Należy jednak pamiętać, że dobrze spędzony czas, to czas spędzony w sposób bezpieczny. Woda to żywioł, który w połączeniu z nieodpowiedzialnym zachowaniem niesie ze sobą pewne ryzyko. Lipnowscy policjanci wraz z ratownikami WOPR apelowali o konieczności zachowania rozwagi przy korzystaniu z kąpielisk. Niech kręci nas bezpieczeństwo nad wodą.

Wakacje w pełni, ale tylko rozsądek i odpowiedzialne zachowanie sprawi, że wakacyjna przerwa będzie wspominana wyłącznie przez pryzmat szczęśliwych chwil wolnych od zagrożeń. Policyjna profilaktyka nabiera rozpędu. Mundurowi wykorzystują każdą okazję do spotkań z dziećmi oraz młodzieżą, aby przekazać im ważne treści związane z bezpieczeństwem. W poniedziałek (04.07.2022r) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie wraz z ratownikami lipnowskiego WOPR spotkali się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach w Turzy Wilczej gm. Tłuchowo w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podczas spotkania zostały przypomniane i utrwalone zasady bezpiecznego zachowania oraz jak ważne jest, aby nie bagatelizować ryzyka jakie niesie kąpiel i zabawa w wodzie. Podkreślono, że należy unikać kąpieli  w miejscach niestrzeżonych i każda zabawa w wodzie powinna być dostosowana do poziomu umiejętności pływackich, najlepiej pod nadzorem osoby dorosłej.
Policjanci zachęcali również do udziału w konkursie „Artystyczny przeWODNIK”. Żeby wziąć w nim udział, dzieci w wieku od 5 do 16 lat muszą zilustrować maksymalnie 60-sekundowy spot promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą. Prace, wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia, należy przesłać do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji do dnia 9 września bieżącego roku.

  • Ratownik WOPR wraz z policjantem opowiada o bezpieczeństwie
  • Wszystkie dzieci stoją razem z ratownikami WOPR i policjantami.
  • Policjantka rozdaje ulotki.
Powrót na górę strony