Wiadomości

Szybka reakcja policjantów - sprawcy włamania i kradzieży zatrzymani

Data publikacji 07.07.2022

Tylko jednej doby w ręce lipnowskich policjantów wpadli sprawcy dwóch przestępstw. Zatrzymany przez funkcjonariuszy 42-latek jest podejrzany o włamanie i kradzież, 65-latka natomiast o kradzież czytnika kodów kreskowych. Oboje usłyszeli już zarzuty.

Wczoraj (6.07.2022r) rano dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednych z lipnowskich magazynów przy markecie, dokonano włamania oraz kradzieży artykułów spożywczych. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci od razu przystąpili do działania. W wyniku zebranych informacji oraz zapisu z monitoringu sklepowego, funkcjonariusze szybko wytypowali sprawcę. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec powiatu, który chwilę później został zatrzymany na jednej z ulic Lipna. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozi mu do 10 lat więzienia.
Kolejne zgłoszenie dotyczyło kradzieży czytnika kodów kreskowych, którego dokonano również ze sklepu na terenie Lipna. Policjanci, analizując zebrany w sprawie materiał, bardzo szybko dotarli do sprawcy. Okazała się nią 65–letnia mieszkanka powiatu. Funkcjonariusze „złożyli jej wizytę”. Podczas przeszukania mieszkania odnaleźli skradzione urządzenie. Kobieta została zatrzymana. Przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży.

Teraz za swoje zachowanie oboje odpowiedzą przed sądem.

 

Powrót na górę strony