Wiadomości

Zarzuty usłyszą nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 01.08.2022

Aż cztery osoby, które zdecydowały się na kierowanie pojazdami po alkoholu wpadły w ten weekend w ręce policjantów. Aż trzy z nich spowodowały zagrożenie w ruchu drogowym! Policjanci zatrzymali już prawo jazdy nieodpowiedzialnym kierującym. Ich sprawy wkrótce trafią do sądu.

Wczoraj (31.08.2022) nietrzeźwy kierujący bmw doprowadził do kolizji. Zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącym prawidłowo kierującym peugeotem. Podróżujący prawidłowo jadącym autem trafili do szpitala a sprawca kolizji na komendę. Tam okazało się, że 20-letni mieszkaniec gminy Tłuchowo miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

W tym samym dniu policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego motorowerzysty w Zbytkowie. Mężczyzna wracał jednośladem po zakrapianym spotkaniu u znajomego. Gdy stracił panowanie nad pojazdem przewrócił się. 38-latek nie odniósł poważnych obrażeń, ale odpowie za kierowanie wstanie nietrzeźwości, bo w organizmie miał blisko trzy promile alkoholu!

W sobotę do kolizji doszło w miejscowości Dyblin. Kierujący volkswagenem wypadł z drogi, po tym jak próbował ominąć zwierzę. Gdy wpadł do rowu auto przewróciło się na dach na szczęście podróżujące nim osoby nie odniosły fizycznych obrażeń. Po zbadaniu trzeźwości kierującego wyszło jednak na jaw, że w jego organizmie jest ponad 0,6 promila alkoholu. Jemu także policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Niewykluczone, że podobny zarzut usłyszy 29-letni mieszkaniec gminy Lipno zatrzymany w piątek (29.07.2022) na terenie Nowego Centrum Lipna. W trakcie kontroli mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialni kierujący wkrótce usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im wysokie świadczenie pieniężne, zakaz prowadzenia pojazdów i nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony