Wiadomości

Przez tydzień policjanci będą przypominać kierowcom, że dzieci wróciły do szkół

Data publikacji 01.09.2022

Do 9 września policjanci specjalnym nadzorem obejmują okolice placówek oświatowych. Rozpoczął się rok szkolny i zajęcia stacjonarne a co za tym idzie zwiększony ruch kołowy i pieszy przy szkołach. Do przyszłego piątku trwa coroczna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”.

W tym roku akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły” prowadzona będzie w dniach 1 i 2 września i po weekendzie od 5 do 9 września. Policjanci ruchu drogowego, prewencji i dzielnicowi przez pierwszy tydzień nauki szkolnej będą częściej pojawiać się w rejonie placówek oświatowych, aby przypomnieć wszystkim użytkownikom dróg, że rozpoczął się już rok szkolny i w miejscach natężonego ruchu uczniów należy zachować szczególną ostrożność.

Policyjni profilaktycy rozpoczną także cykl spotkań z uczniami, aby uczyć zasad ruchu drogowego i przypominać im zasady bezpiecznego korzystania z dróg. Rodzice powinni także pamiętać, że nie każdy pierwszoklasista może samodzielnie korzystać z drogi. Zgodnie z ustawą dzieci do 7 roku życia mogą korzystać z niej tylko pod opieką osoby w wieku co najmniej 10 lat.

Warto zadbać o to by dziecko wiedziało jak bezpiecznie przekraczać jezdnię i posiadało elementy odblaskowe, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo na drodze.

  • policjanci ruchu drogowego przed szkołą
  • policjanci przed szkołą
  • policjanci przy przejściu dla pieszych
  • policjanci przed szkołą
  • radiowóz i policjant na skrzyżowaniu przy szkole
  • policjanci przy szkole
Powrót na górę strony