Wiadomości

Policyjni partnerzy zaliczyli atestację

Data publikacji 27.10.2022

W komendzie Powiatowej Policji w Lipnie zebrali się przewodnicy psów służbowych ze swoimi czworonożnymi partnerami, aby przedłużyć atest pozwalający im na dalszą wspólną służbę. Testowanie sprawności użytkowej psów służbowych przeprowadzili kom. Rafał Krajewski z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach i asp. Michał Stachura Koordynator do spraw Kynologii przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz starszy specjalista Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy lekarz weterynarii Paweł Hasse.

Rozumieją się bez zbędnych słów. Muszą na sobie polegać, mieć zaufanie do partnera i działać bez wahania. By osiągnąć najwyższy poziom harmonii są nierozłączną parą i trenują zawsze w duecie. W patrolu czy na zabezpieczeniu wzbudzają respekt i zainteresowanie. To służba dla wybranych, którzy mają do niej serce. Policjant i jego pies, aby wspólnie służyć muszą przedłużać atest. Takie testowanie sprawności użytkowej psów służbowych odbyło się dzisiaj w Komedzie Powiatowej Policji w Lipnie.

Do atestacji stanęli wczoraj (26.10.2022) asp. szt. Marian Auguściński z KPP w Brodnicy z Iskrą z kategorii patrolowo-tropiącej, asp. szt. Tomasz Muchewicz z KPP w Golubiu-Dobrzyniu z Primą z kategorii patrolowo-tropiącej, asp. Sylwester Kowalski z KPP w Rypinie z Pako z kategorii patrolowo-tropiącej, asp. szt. Jacek Polak z KPP w Wąbrzeźnie z Idoro z kategorii patrolowo-tropiącej i z Migotką, która wyszukuje zapach narkotyków, asp.szt. Łukasz Kaczorowski z KPP w Lipnie z Mini z kategorii tropiącej i Kromem z kategorii patrolowej i asp. szt. Sylwester Zglinicki z KPP w Lipnie z Haro do wyszukiwania zapachów narkotyków.

Nad prawidłowym przebiegiem całości czuwali kom. Rafał Krajewski z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach i asp. Michał Stachura Koordynator do spraw Kynologii przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz starszy specjalista Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy lekarz weterynarii Paweł Hasse.

Wyżej wymienione pary po pozytywnym zaliczeniu atestacji mogą dalej służyć ludziom i być wsparciem w policyjnej służbie tam, gdzie sam człowiek, ma zbyt mało wyczulone zmysły.

  • przewodnicy z psami służbowymi
  • przewodnicy z psami służbowymi
  • przewodnicy z psami służbowymi i specjaliści prowadzący szkolenie
Powrót na górę strony