Wiadomości

Podsumowanie obchodów Wszystkich Świętych w powiecie lipnowskim

Data publikacji 02.11.2022

Akcja policjantów związana z obchodami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym trwała od piątku (28.10.2022) do wtorku do godziny 8.00 (02.11.20210). Na drogach policjanci zatrzymywali pięciu nietrzeźwych kierujących. Dwóch kierujących popełniło wykroczenie wsiadając za kółko po alkoholu. Doszło do 9 kolizji.

Podczas obchodów Wszystkich Świętych policjanci wyeliminowali z ruchu 5 nietrzeźwych kierujących, dwóch popełniło wykroczenie wsiadając za kółko po alkoholu. Doszło do 9 kolizji.

Informację o jednym z kierujących, który może być pod działaniem alkoholu otrzymali wczoraj policjanci ruchu drogowego patrolujący miejscowość Wolęcin. Tam zatrzymali do kontroli kierującego skodą. 45-letni mieszkaniec gminy Kikół miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu! Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za przestępstwo, którego się dopuścił, oraz dowód rejestracyjny za brak ważnych badań technicznych pojazdu.

Po użyciu alkoholu i bez uprawnień kierował wczoraj mieszkaniec gminy Tłuchowo, którego policjanci zatrzymali do kontroli w Tłuchowie. Kierujący hondą 24-latek posiadał prawo jazdy kategorii, która nie uprawnia go do kierowania autem.

Tego samego dnia policjanci widzieli jak kierujący seatem wyprzedził pojazdy na przejściu dla pieszych i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mężczyzna próbował uciekać policjantom. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie nie tylko za wykroczenie ale także za przestępstwo.

O innych drogowych przestępcach pisaliśmy w poniedziałek.

Policjanci nie odnotowali w tym roku zgłoszeń o kradzieży czy akcjach wandalizmu.

Niestety dziś (02.11.2022) doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. W wypadku zginął 27-letni mieszkaniec gminy Lipno.

  • policjanci ruchu drogowego przy parkingu
  • policjanci ruchu drogowego przy cementarzu
  • policjant drogówki kieruje ruchem
  • policjant prewencji przy cmentarzu
  • policjanci kontrolują pojazd
  • policjanci przy cementarzu
  • radiowóz i policjant przy cmentarzu
  • policjantka i ludzie przy bramie cmentarza
  • policjant ruchu drogowego z tarcza do zatrzymywania pojazdów
Powrót na górę strony