Wiadomości

Znacznie przekroczył prędkość – nie pierwszy raz - zapłaci 4000 złotych

Data publikacji 29.08.2023

Wysoki mandat dostał w niedzielę mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. Przekroczył dopuszczalną prędkość nie pierwszy raz. Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami naruszenia przepisów takie jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, złamanie zakazu wyprzedzania czy właśnie poważne przekroczenie prędkości, są karane jak w recydywie – wyższą kwotą grzywny.

Policjanci lipnowskiej "drogówki" pełnili w niedzielę służbę na krajowej dziesiątce. Tam w miejscowości Wola zatrzymali do kontroli kierującego kią. 34-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 63 kilometry. Jak się okazało, nie był to pierwszy przypadek, kiedy mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego zbyt mocno wciskał pedał gazu. W związku z tym policjanci nałożyli na niego grzywnę w podwójnej wysokości. Kierowca, który po raz kolejny nie stosował się do limitów prędkości będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 4000 złotych.

Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami, podwyższoną grzywnę można dostać także za powtórne nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, złamanie zakazu wyprzedzania, wyprzedzanie na przejściu lub przed nim, niezachowanie ostrożności i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym z następstwem w postaci poszkodowanego pieszego czy rowerzysty, omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, wjeżdżanie na torowisko przy zaporach, które są opuszczane, opuszczone lub nie skończyło się ich podnoszenie, wjazd na przejazd kolejowy przy czerwonym świetle sygnalizatora lub jeżeli po drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy oraz prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po spożyciu alkoholu lub innego, podobnie działającego środka.

Powrót na górę strony