Wiadomości

Cendy – nowa specjalistka w lipnowskiej komendzie

Data publikacji 21.09.2023

Cendy będzie patrolowała miasto i szukała zaginionych albo poszukiwanych. Ta nowa czworonożna funkcjonariuszka to krótkowłosy owczarek niemiecki. Ma półtora roku. Jest młoda, ale doskonale już przygotowana do służby. Niedawno, wraz ze swoim opiekunem, odbyła szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Mówią, że „ma nosa” do policyjnej roboty.

W Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie są cztery psy. Trzej bardziej doświadczeni koledzy Cendy od dawna wykorzystują swoje nosy do tropienia, patrolowania, szukania środków odurzających czy poszukiwania osób. Teraz ich szereg zasiliła nowo wyszkolona czworonożna funkcjonariuszka, która niedawno odbyła ze swoim opiekunem szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Ta piękna suczka została partnerką służbową aspiranta sztabowego Sylwestra Zglinickiego, który zajmuje się psami od początku swojej służby w Policji.

Cendy będzie towarzyszyła swojemu opiekunowi w patrolowaniu miasta, poszukiwaniu osób zaginionych lub poszukiwanych. Umie także wytropić ślady przestępców wiec będzie pracowała na miejscach różnych zdarzeń. Psy służbowe są także bardzo skuteczne w zapewnieniu ochrony policjantom podczas wykonywania przez nich czynności

Nowym partnerom życzymy samych udanych akcji.

Powrót na górę strony