Wiadomości

3 miesiące posiedzi w areszcie – grozi mu kilka lat za narkotyki

Data publikacji 02.10.2023

Znaczne ilości narkotyków znaleźli lipnowscy policjanci pionu kryminalnego u mieszkańca Lipna. Zatrzymali mężczyznę gdy wchodził do mieszkania. Policjanci zdecydowali o terminie podjęcia czynności. Zabezpieczyli blisko 2 kg amfetaminy, inne narkotyki i ponad 10500 sztuk papierosów.

Lipnowscy kryminalni pracowali nad sprawą narkotykową z Lipna. Wiedzieli, że 46-latek zamieszkały na terenie miasta może zajmować się nielegalnym procederem narkotykowym. Pozostało ustalić, gdzie trzyma zakazane substancje. Aby zapobiec rozprowadzeniu „nielegalnego towaru” w czwartek (28.09.2023) zdecydowali się na zatrzymanie mężczyzny.

W jego lokalu zabezpieczyli blisko 2 kg amfetaminy i mniejsze ilości innych środków odurzających: marihuany, metamfetaminy i MDMA. Funkcjonariusze odnaleźli tam także ponad 10 500 sztuk papierosów. Na poczet przyszłych kar zabezpieczyli także odnalezione w kwocie 3560 złotych pieniądze.

Zatrzymany już usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i decyzją sądu trafił do aresztu na trzy miesiące. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Wkrótce usłyszy także zarzut, z kodeksu karno-skarbowego, związany z nielegalnym posiadaniem tytoniu.

  • zawiniątko z narkotykami
  • zabezpieczone papierosy i narkotyki
  • zatrzymany
Powrót na górę strony