Wiadomości

O włos od tragedii – uwaga na przejściach dla pieszych!

Data publikacji 03.10.2023

Dwa niebezpieczne zdarzenia odnotowali w ostatnim czasie lipnowscy policjanci na przejściach dla pieszych. W czwartek (28.09.2023) kierujący fiatem potrącił na pasach mężczyznę. Podobnie skończyć się mogło zdarzenie w Zadusznikach ale na szczęście dziewczynka przechodząca przez pasy zdążyła odskoczyć. Obu kierującym policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania!

Kierujący, który jechał w czwartek ulicą Wojska Polskiego w Lipnie, od strony Skępego do Torunia, potrącił na przejściu dla pieszych 80-letniego mężczyznę. Nie hamował przed uderzeniem, bo nie widział pieszego, który wszedł na pasy po tym jak przejechał przez nie samochód ciężarowy (z Kierunku Toruń - Skępe). Kierujący fiatem wjechał na pasy i potrącił mężczyznę, który był już w połowie przejścia. Potrącony pieszy trafił do szpitala. Na szczęcie nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu fiatem. Wniosek o ukaranie go skierują do sądu.

Równie niebezpiecznie było na przejściu dla pieszych w miejscowości Zaduszniki. Policjanci ruchu drogowego pojechali tam by skontrolować autobus, mający zabrać dzieci na wycieczkę szkolną. Gdy oczekiwali na przyjazd autokaru, obserwowali znajdujące się w pobliżu, oznakowane przejście dla pieszych. Widzieli, jak na pasy weszła dziewczynka. Niestety do przejścia zbliżał się ze znaczną prędkością pojazd. Auto nie zwalniało i wjechało na „zebrę” z dużą prędkością, zmuszając dziecko będące w połowie przejścia, do oskoczenia. Tylko refleks 13-latki uchronił ją od potrącenia. Policjanci natychmiast zatrzymali kierującą renault. Kierująca laguną spieszyła się do pracy. Podróżowała wraz z dwoma pasażerami. Twierdziła, że nie widziała dziecka i nie zdążyła wyhamować. Policjanci za stworzenie tak poważnego zagrożenia na drodze zatrzymali 32-letniej mieszkance gminy Wielgie prawo jazdy. Jej sprawa trafi do sądu.

  • policjant kieruje ruchem
  • policjant kieruje ruchem
  • auto po kolizji z pieszym
Powrót na górę strony