Wiadomości

Policjanci wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości w Lipnie

Data publikacji 13.11.2023

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone w całym kraju dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W sobotę lipnowianie obchodzili 105 rocznicę tego święta. W uroczystościach tradycyjnie już udział wzięli policjanci. Funkcjonariuszy reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Lipnie inspektor Paweł Bartoszewski.

Tradycyjnie obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny.  Po nabożeństwie w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie, delegacje instytucji i stowarzyszeń, służb mundurowych oraz mieszkańcy Lipna, przemaszerowali w uroczystym pochodzie pod Pomnik Niepodległości w Parku Miejskim, gdzie odbyły się główne uroczystości. Po apelu, delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Zgromadzeni wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez podopiecznych Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie.

W trakcie obchodów policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników zgromadzenia oraz kierowali ruchem na ulicach miasta. Na uroczystościach funkcjonariuszy reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Lipnie inspektor Paweł Bartoszewski.

  • policjanci zabezpieczają przejście uroczystego pochodu
  • Komendant Powiatowy Policji w Lipnie niesie kwiaty
  • Policjantka kieruje ruchem na skrzyżowaniu podczas przejścia pochodu
  • komendant z policjantami oddaje honor pod pomnikiem
    źródło zdj. FB Urzędu Miejskiego w Lipnie
Powrót na górę strony