Wiadomości

Niebezpieczne wypadki w Lubinie i Zajeziorzu

Data publikacji 13.11.2023

Do groźnego wypadku doszło wczoraj w Lubinie. Kierujący astrą zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w podróżującą kią rodzinę. Mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Kierująca kią była trzeźwa. W Zajeziorzu kierujący vectrą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w motorowerzystę.

Wracający wczoraj (12.11.2023) ze służby dzielnicowy trafił w Lubinie na poważny wypadek. Natychmiast zawiadomił swoich kolegów w służbie i na miejsce zadysponowane zostały służby medyczne i OSP. Do czołowego zderzenia pojazdów doszło na drodze wojewódzkiej W 554 po godzinie 22.00. Policjanci zastali oba pojazdy na prawym pasie ruchu jadąc od strony Kikoła w kierunku Golubia - Dobrzynia. W tym kierunku kią podróżowała czteroosobowa rodzina z dwójką małoletnich dzieci. Za kierownica siedziała 36-letnia mieszkanka Golubia – Dobrzynia. Kobieta była trzeźwa.

Drugim autem, które zjechało na przeciwległy pas ruchu kierował 43-letni mieszkaniec gminy Kikół. Miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli ślady. Nietrzeźwemu kierującemu, który także trafił pod opiekę lekarzy zatrzymali uprawnienia do kierowania. Z powodu uszkodzeń zatrzymali też oba dowody rejestracyjne aut.

Do wypadku doszło także w piątek (10.11.2023). W Zajeziorzu kierujący vectrą 31-letni mieszkaniec gminy Chrostkowo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście podczas wykonywania manewru skrętu w drogę gruntową i uderzył w kierującego jednośladem 66-latka. Okazało się, że kierujący oplem nie ma uprawnień do kierowania pojazdami a pojazd nie ma ważnych badań technicznych.

Powrót na górę strony