Wiadomości

Maluszki z lipnowskiego przedszkola i kikolskiej szkoły dowiedziały się jak „świecić przykładem”

Data publikacji 15.11.2023

Do kolejnych małych użytkowników dróg dotarli policjanci z lipnowskiej komendy. Tym razem mundurowi rozmawiali na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z dziećmi z Przedszkola Katolickiego „Oaza” w Lipnie i Szkoły Podstawowej z Kikoła.

By wpływać na poprawę bezpieczeństwa i rozświetlać słotną jesień policjanci nie ustają w działaniach profilaktycznych promującym między innymi noszenie elementów odblaskowych.  Tym razem, z lekcją profilaktyczna dotarli (10.11.2023) do dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kikole i (13.11.2023) maluszków z Przedszkola Katolickiego „Oaza” w Lipnie. Funkcjonariusze opowiadali o bardzo ważnych sprawach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W lekcji pomaga policjantom „miasteczko ruchu drogowego”, dzięki któremu mogą przećwiczyć z dziećmi bezpieczne przejście przez jezdnię i wyjaśnić podstawowe znaki drogowe. Ponieważ jesień to czas, kiedy ze względu na warunki atmosferyczne pogarsza się widoczność, policjanci przypomnieli dzieciom o ważnym elemencie, bez którego nie powinno się poruszać po drodze. To oczywiście element odblaskowy, który pomaga nam zadbać o to, byśmy na drodze dali się zobaczyć kierowcom.

  • policjanci na scenie
  • dzieci zgromadzone w auli
  • uczestnicy spotkania na scenie
  • dzieci z policjantami uczą się zasad ruchu drogowego
  • dzieci z policjantami uczą się zasad ruchu drogowego
  • wspolne zdjęcie dzieci z policjantami
Powrót na górę strony