Wiadomości

Miała ponad trzy promile alkoholu w organizmie - świadek uniemożliwił nietrzeźwej dalszą jazdę

Data publikacji 16.11.2023

Mieszkaniec Stalmierza zaniepokojony sposobem prowadzenia pojazdu, który poruszał się przed nim postanowił interweniować. Zatrzymał auto i uniemożliwił dalszą jazdę prowadzącej samochód kobiecie. Okazało się, że siedząca za kierownicą miała ponad trzy promile alkoholu w organizmie. W tym stanie podróżowała ze swoim ojcem.

Zgłoszenie o tym, że mieszkaniec Stalmierza zatrzymał pojazd, który stwarzał zagrożenie na drodze policjanci dostali wczoraj (15.11.2023) przed godziną 21.00. Po dotarciu na miejsce od świadka, który interweniował dowiedzieli się, że wjeżdżający od Kolankowa do Lipna pojazd stwarzał zagrożenie na drodze. Kierowca pojazdu nie potrafił utrzymać toru jazdy i poruszał się od prawej do lewej krawędzi jezdni. Mężczyzna zatrzymał jadącego w ten sposób volkswagena i odebrał kierowcy kluczyki.

Okazało się, że autem kierowała mieszkanka Warszawy. Po zbadaniu 67-latki wyszło na jaw, że jest ona nietrzeźwa. W jej organizmie były ponad trzy promile alkoholu. W tym stanie kobieta podróżowała ze swoim ojcem. Ze względu na złe samopoczucie mężczyzny policjanci wezwali na miejsce służby medyczne, które zajęły się seniorem.

Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania pojazdami. Jej pojazd został odcholowany.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi jej nawet do 3 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami i zapłata kilkutysięcfznego świadczenia pieniężnego. Dodatkowe koszty 67-latka poniesie z tytułu odholowania pojazdu.

Powrót na górę strony