Wiadomości

Policjanci odwiedzili maluszki ze skępskiego przedszkola

Data publikacji 16.11.2023

Policjanci z lipnowskiej komendy wraz z dzielnicowym z Posterunku Policji w Skępem przybyli z wizytą do dzieci z Publicznego Przedszkola imienia Ewy Szelburg – Zarembiny w Skępem. Mundurowi przedstawili się najmłodszym i opowiedzieli o zawodzie policjanta. Potem odbyła się lekcja profilaktyczna z bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wizyta policjantów w przedszkolu to zawsze wydarzenie pełne emocji. Wczoraj (15.11.2023) spotkanie z maluszkami z Publicznego Przedszkola imienia Ewy Szelburg – Zarembiny w Skępem przeprowadzili mundurowi z lipnowskiej komendy i dzielnicowy z tamtejszego posterunku policji. Funkcjonariusze opowiedzieli o tym jak wygląda ich praca i czym się zajmują. Dzieci już wiedzą, że policjanta łatwo rozpoznać po mundurze i zawsze można zwrócić się do niego o pomoc.

W drugiej części spotkania funkcjonariusze opowiadali najmłodszym o podstawowych zasadach zachowania się na drodze. Maluszki zapoznały się z przyjacielską „zebrą”, która pomaga przekraczać jezdnię, oraz ze światłami drogowymi, które umożliwiają lub wstrzymują ruch. Policjanci podkreślali, że trzeba być bardzo uważnym, kiedy chce się przejść na drugą stronę jezdni i najlepiej robić to trzymając za rękę dorosłego. Zabawa edukacyjna w ruch drogowy była udana.

  • policjanci rozmawiają z dziećmi
  • nauka pokonywania jezdni
  • ćwiczenia na przejściu dla pieszych
  • zabawa w ruch drogowy
  • dziewczynka w policyjnej czapce i kamizelce policyjnej
  • wspólne zdjęcie dzieci z policjantami
Powrót na górę strony