Wiadomości

Lipnowska „drogówka” przypominała kierowcom o obchodach Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Data publikacji 20.11.2023

Lipnowscy policjanci ruchu drogowego przypominali wczoraj kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych i mówili o tragicznych konsekwencjach ich lekceważenia. W trzecią niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Funkcjonariusze mają nadzieję, że refleksja przyniesie wymierne efekty w postaci wzrostu bezpieczeństwa.

Od 1995 roku obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Policjanci ruchu drogowego z powiatu lipnowskiego, wczoraj (19.11.2023), podczas kontroli drogowych wręczali kierowcom ulotki, które skłaniają do refleksji nad tragicznymi skutkami zdarzeń drogowych. Przypominali, że prędkość i alkohol to jedne z głównych przyczyn wypadków. Policjanci rozdawali także opaski odblaskowe, przydatne pieszym uczestnikom ruchu.

Codziennie dochodzi na drogach do wypadków, w których ludzie tracą życie. Rocznie jest to ponad milion osób. W wyniku takiej tragedii cierpią nie tylko ich bliscy, ale także inne związane ze zdarzeniem osoby.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od wszystkich uczestników ruchu. Przestrzeganie przepisów, podejmowane decyzje i poziom koncentracji oraz samopoczucia to niektóre czynniki mające na nie realny wpływ.

Policjanci mają nadzieję, że przypomnienie o tych smutnych obchodach, wywoła u uczestników ruchu wzrost rozwagi i przyniesie wymierne efekty w postaci wzrostu bezpieczeństwa.

  • policjant wręcza kierowcy ulotki i opaskę odblaskową
  • policjant wręcza kierowcy ulotki i opaskę odblaskową
  • policjant wręcza kierowcy ulotki i opaskę odblaskową
Powrót na górę strony