Wiadomości

Wyjazd nie swoim autem, kolizja, alkohol a wszystko to z zakazem prowadzenia pojazdu

Data publikacji 12.01.2024

Policjanci dostali informację o nietrzeźwym kierującym, który uszkodził nie swoje auto. Ten oddalił się przed przyjazdem policjantów, ale w trakcie wykonywanych przez nich czynności wrócił na miejsce, gdzie porzucił uszkodzone auto. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów. Noc spędził w policyjnym areszcie. Czeka go spotkanie z sądem.

Do Kikoła udali się wczoraj rano (11.01.2024) policjanci ruchu drogowego, po zgłoszeniu dotyczącym nietrzeźwego kierującego. Na miejscu zastali właścicieli uszkodzonego pojazdu, który stał obok. Osoby zgłosiły policjantom, że jeden z członków rodziny będąc nietrzeźwym, zabrał w nocy pojazd i prawdopodobnie spowodował kolizję, bo auto jest uszkodzone. Po wezwaniu Policji sprawca oddalił się z miejsca, ale w trakcie wykonywanych przez policjantów czynności wrócił na miejsce. 27-latek był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Oświadczył, że kierował autem i gdzieś w okolicy miejscowości Jastrzębie zjechał z drogi uderzając w skarpę i uszkodził auto.

Po przewiezieniu do komendy okazało się, że zatrzymany mieszkaniec gminy Kikół ma w organizmie blisko trzy promile alkoholu! Co więcej, obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów. Za jego złamanie grozi mu od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Czeka go także zarzut za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spotkanie z sądem.

Powrót na górę strony