Wiadomości

W Krzyżówkach odbyła się debata społeczna pod hasłem „Seniorze - nie daj się oszukać”

Data publikacji 05.03.2024

Wczoraj policjanci i zaproszeni goście rozmawiali z Seniorami na temat bezpiecznych zasad postępowania w różnych sytuacjach życiowych ze szczególnym naciskiem na oszustwa. Komendant Komendy Powiatowej Policji w Lipnie zaprosił mieszkańców na debatę społeczną pod hasłem „Seniorze nie daj się oszukać”.

W Dziennym Domu „Senior+” w Krzyżówkach odbyła się wczoraj (05.03.2024) debata społeczna pod hasłem „Seniorze nie daj się oszukać”. Na debatę przybyło liczne grono uczestników, głównie bywalców Dziennego Domu Seniora w Krzyżówkach i w Rachcinie.

Przybyłych przywitała prowadząca debatę komisarz Małgorzata Małkińska.  

Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie mł. insp. Krzysztof Rakowski rozpoczął spotkanie przedstawiając jego porządek i cele. Na debatę przybył Wójt Gminy Lipno Andrzej Szychulski, komisarz Marcin Górak z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, Specjalistki do spraw Obsługi Klienta z I Oddziału Banku PKO w Lipnie oraz policjanci z Lipnowskiej komendy.

Przedstawienie roli dzielnicowego w kontaktach ze społeczeństwem oraz Aplikacji Moja Komenda przypadło młodszemu Aspirantowi Adrianowi Michalskiemu, który jest opiekunem rejonu Krzyżówek. Policjant Zespołu do spraw Organizacji Służby i Zarządzania Kryzysowego starszy aspirant Marcin Sarnowski przypomniał zalety i zasady korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjantka Jednoosobowego Stanowiska ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii starszy sierżant Agnieszka Romańska, omówiła najnowsze odsłony działania oszustów i podzieliła się z przybyłymi dobrymi praktykami, które pozwalają uniknąć zagrożeń. Policjant służby kryminalnej mówił o ważnych aspektach współpracy poszkodowanych z funkcjonariuszami w procesie wykrywczym, kiedy już niestety doszło do przestępstwa. Specjalistki z Lipnowskiego Banku PKO Marta Lewalska i Angelika Urnież opowiedziały jak bankowcy starają się zapobiegać utracie oszczędności przez swoich klientów.

Wszystkie z życia wzięte historie opowiedziane przez specjalistów prowadzących debatę, dały jeszcze lepszy ogląd sytuacji i sposobów działania sprawców. Pomysłowość i przebiegłość przestępców nie zna granic. Gdy jeden sposób nie zadziała, wymyślają kolejny, a przy tym nie mają żadnych skrupułów. Dlatego, tak niezwykle ważne jest, aby jak największe grono osób miało świadomość tego, w jaki sposób działają przestępcy i jak należy postępować, aby nie ułatwiać im zadania.

  • policjantka rozpoczyna debatę
  • przemawia Komendant
  • policjant opowiada o roli dzielnicowego
  • policjant omawia Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • policjantka mówi o akcji "Znam te numery"
  • pracownice banku rozmawiają z seniorami
  • przemawia wójt
  • policjantka prowadzi debatę
  • komendant kończy debatę
Powrót na górę strony