Wiadomości

„Bezpieczny pieszy” z wykorzystaniem drona

Data publikacji 02.04.2024

Funkcjonariusze ruchu drogowego z powiatu lipnowskiego prowadzili w piątek działania pod nazwą „Bezpieczny Pieszy. Tym razem w akcji wykorzystali policyjnego drona. Przewinienia kierowców widać „jak na dłoni”. W tym dniu w Lipnie doszło także do potrącenia pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych!

W trosce o bezpieczeństwo pieszych lipnowscy policjanci prowadzili w piątek (29.03.2024) działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego. Policjanci uczulają kierowców na to, by nie popełniali wykroczeń mogących przynieść szkodę pieszym, ale też zwracają uwagę na zachowanie samych przechodniów. Tym razem do akcji wykorzystali policyjnego drona. Niestety bardzo szybko okazało się, że kierowcy nie zachowują nakazanej przepisami ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Na filmie widać kilka popełnionych przez kierowców wykroczeń, polegających na wyprzedzaniu innego pojazdu w rejonie przejścia dla pieszych. Za to wykroczenie, które może skutkować poważnymi obrażeniami dla niechronionego zabezpieczeniami pieszego funkcjonariusze mogą nałożyć mandat w wysokości 1500 złotych i 15 punktów karnych.

Mandat w wysokości 2500 złotych i 15 punktów karnych otrzymała w piątek kierująca peugeotem, która potrąciła przechodzącego przez pasy mężczyznę. Do kolizji doszło w godzinach porannych, w Lipnie, na przejściu dla pieszych, na ulicy Kilińskiego. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci odnotowali także, dwukrotnie, przekroczenie jezdni w miejscu niedozwolonym i poruszanie się przez pieszego niewłaściwa stroną drogi, 13 razy kierujący nie ustąpili pieszym pierwszeństwa, 25 razy przekraczali prędkość w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci wypisali w tym dniu 25 mandatów karnych i kilkanaście razy pouczali pieszych i kierujących.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.45 MB)

Powrót na górę strony