Wiadomości

Policjanci promowali swój zawód wśród mundurowych

Data publikacji 20.05.2024

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie i skępskiego posterunku Policji gościli w czwartek w Zespole Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem. O swojej pracy i procedurze rekrutacyjnej do Policji opowiedzieli uczniom klas mundurowych.

Żeby zostać policjantem trzeba mieć polskie obywatelstwo i nieposzlakowaną opinię potwierdzoną czystą kartą karną oraz średnie wykształcenie. W procesie rekrutacji oprócz punktów z poszczególnych części jej egzaminów, można uzyskać dodatkowe, za umiejętności i wykształcenie w określonych dziedzinach.

Policja jest formacją tak różnorodną, że osoby z naprawdę różnymi zainteresowaniami mogą z nią związać swoją karierę. Tym razem funkcjonariusze przybliżyli swój zawód i procedurę rekrutacyjną uczniom klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem. Opowiedzieli gdzie zdobyć informacje niezbędne do rozpoczęcia procedury wstąpienia w niebieskie szeregi, za co można uzyskać dodatkowe punkty i jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji. W dużym skrócie starali się także opowiedzieć, czym zajmują się funkcjonariusze różnych specjalności, bo tego zawodu nie da się zamknąć w pigułce.

Jeśli chcesz bezpośrednio pomagać osobom w kryzysowej sytuacji i chronić ludzi odnajdziesz się w służbie prewencyjnej. Miłośnicy zwierząt mogą służyć przy wykorzystaniu psów lub koni służbowych. Bardziej analityczne umysły odnajdą się w pracy dochodzeniowo-śledczej, technice kryminalistycznej, analityce lub laboratoriach policyjnych. Jedna z bardziej znanych służb policyjnych jest służba w ruchu drogowym. Specjaliści odnajdą się w cyberprzestępczości, policji wodnej, lotniczej czy jednostkach kontrterrorystycznych.

Pełne informacje o doborze do służby znaleźć można na policyjnych stronach. Po raz kolejny funkcjonariusze zapewniali, że w tej służbie każdy dzień jest inny. Jedno jest pewne – nudno nie będzie.

  • policjanci rozmawiają z uczniami
  • policjanci rozmawiają z uczniami
  • policjanci rozmawiają z uczniami
Powrót na górę strony