Wiadomości

Groźny wypadek w gm. Tłuchowo

Data publikacji 20.05.2010

5 osób, w tym 10-miesięczne dziecko przewiezionych karetką pogotowia do szpitala i dwa uszkodzone auta to bilans dzisiejszego wypadku w gm. Tłuchowo. Policjanci zatrzymali kierowcę i pasażera jednego z aut, którzy oddalili się z miejsca ...

5 osób, w tym 10-miesięczne dziecko przewiezionych karetką pogotowia do szpitala i dwa uszkodzone auta to bilans dzisiejszego wypadku w gm. Tłuchowo. Policjanci zatrzymali kierowcę i pasażera jednego z aut, którzy oddalili się z miejsca zdarzenia. Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśniają lipnowscy śledczy.

 

Dziś rano doszło do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej w miejscowości Marianki w gm. Tłuchowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca fiata tipo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej uderzył w bok, jadącego drogą z pierwszeństwem przejazdu volkswagena passata. W wyniku tego uderzenia passat wpadł do rowu, „koziołkował” i  bokiem uderzył w przydrożne drzewo. W trakcie tego manewru z samochodu wypadła 27 – letnia pasażerka, którą przygniotło spadające auto. Kobieta z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona karetką pogotowia do szpitala. Oprócz najbardziej poszkodowanej kobiety do szpitala trafili także 30-letni kierowa passata i jego 10-miesięczny synek oraz dwoje 19-letnich pasażerów fiata tipo. Na szczęście osoby te nie doznały poważniejszych obrażeń ciała. Z miejsca zdarzenia oddalili się kierowca i pasażer fiata tipo. Niedługo po tym obaj (19 i 20 lat) zostali zatrzymani przez policjantów w miejscu swojego zamieszkania, na terenie powiatu sierpeckiego. W chwili zatrzymania jeden z nich, który prawdopodobnie kierował fiatem nie posiadając prawa jazdy, był trzeźwy. Natomiast drugi w stanie pod działaniem ponad 3 promili alkoholu. Policjanci sprawdzili, że 30-letni kierowca passata był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśniają lipnowscy śledczy.

               Powrót na górę strony