Zagramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Policjanci z komendy
powiatowej w Lipnie włączają się w granie razem z WOŚP na rzecz ratowania życia
dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.
Na finałową licytację niezwykłej orkiestry
ludzkich serc, organizowaną w niedzielę ...
Policjanci z komendy powiatowej w Lipnie włączają się w granie razem z WOŚP na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.
Na finałową licytację niezwykłej orkiestry ludzkich serc, organizowaną w niedzielę 13 stycznia 2013 roku przed ratuszem miejskim, funkcjonariusze przekazali zaproszenia dla 4 osób do zwiedzania nowoczesnej siedziby KPP w Lipnie przy ul. Platanowej 1. W programie wizyty przewidziano ciekawe atrakcje. Serdecznie zapraszamy.
Jak co roku, w tym dniu, na ulicach naszego miasta będzie więcej niż zwykle patroli, także nieumundurowanych, które będą czuwały nad bezpieczeństwem kwestujących.
Porad i przestróg nigdy nie za wiele, więc o kilku z nich przypominamy.
Każdy z kwestujących wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, adresem zamieszkania, numerem ankiety. Wklejone zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu musi odpowiadać wyglądowi wolontariusza. Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkową” pieczątkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kolorze czerwonym, nałożoną w dolnym, prawym rogu zdjęcia wolontariusza, a obok musi być umieszczony hologram w kształcie serca. Każdy identyfikator musi być zalaminowany. Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WÓŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się ten sam numer kwestującego, który widnieje na umieszczonym w widocznym miejscu identyfikatorze. W przypadku wątpliwości, że ktoś podszywa się pod wolontariusza, prosimy o natychmiastowy kontakt z Policją.
Rady dla wolontariuszy:
- prowadźmy zbiórkę w bezpiecznych miejscach, licznie uczęszczanych i dobrze oświetlonych, gdzie np: są zatrudnieni pracownicy ochrony, jest monitoring;
- zdecydowanie bezpieczniej jest kwestować co najmniej w dwie osoby lub np.: w towarzystwie osoby dorosłej;
- nie zostawiajmy puszek bez nadzoru i kontroli, bądźmy czujni i miejmy „szeroko otwarte oczy” na to, co dzieje się wokół nas ;
- szczególną ostrożność należy zachować podczas zakończenia zbiórki pieniędzy i powrotu do sztabu. Nie poruszajmy się wówczas w pojedynkę, w grupie jest o wiele bezpieczniej;
- w przypadku podejrzenia zagrożenia bezpieczeństwa wzywajmy pomocy i natychmiast informujmy o tym policjantów (nr alarmowy Policji 112, 997)
Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek przy życzliwości darczyńców, bezpiecznego powrotu do swoich sztabów oraz satysfakcji z udziału w wielkiej sprawie niesienia pomocy dzieciom i osobom starszym.