Pijani, weekendowi kierowcy na drogach powiatu lipnowskiego
Policjanci z powiatu<br />lipnowskiego w trakcie dwóch dni minionego weekendu zatrzymali trzech pijanych<br />kierujących pojazdami. Jednym z nich był 57-latek, który nie dość, że był pod<br />działaniem ponad 2,5 promila, to w dodatku zdecydował się na ...
Policjanci z powiatulipnowskiego w trakcie dwóch dni minionego weekendu zatrzymali trzech pijanychkierujących pojazdami. Jednym z nich był 57-latek, który nie dość, że był poddziałaniem ponad 2,5 promila, to w dodatku zdecydował się na prowadzenie auta,pomimo, że już obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wszystkichkategorii aż do 2019 roku.
W trakcie dwóch minionych świątecznych dni (15 i 16.08.15)policjanci uniemożliwili dalszą jazdę trzem pijanym kierowcom na dogach powiatulipnowskiego, stwarzającym zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dlainnych osób. Najpierw w sobotę(15.08.15) kilka minut po 21:00 policjanci z posterunku w Dobrzyniu nad Wisłązauważyli w miejscowości Zaduszniki kierującego busem, który nagle zatrzymałsię na widok nadjeżdżającego radiowozu. W trakcie prowadzonych czynnościfunkcjonariusze poczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Przeprowadzone badaniewykazało w organizmie 54-latka ponad 2 promile alkoholu. Ponadto, kierowca niemiał przy sobie prawa jazdy.
Wczoraj (16.08.15) ok. 18:20 policjanci z posterunku wSkępem zatrzymali do kontroli na ul. Kujawskiej kierującego osobowym fordem,który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a sposób jego jazdy byłnieprzewidywalny. Szybko potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy co dostanu trzeźwości prowadzącego auto. Badanie wykazało w organizmie 57-latkaponad 2,5 promila alkoholu. Na domiar złego okazało się, że mężczyzna jużwcześniej stracił prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu i obowiązujego sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi aż do września2019 roku. Nie miał też przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu iubezpieczenia OC. Policyjna interwencja najwyraźniej nie spodobała się pijanemukierowcy, ponieważ w trakcie prowadzonych czynności kilkakrotnie używałniezwitych słów w miejscu publicznym, pod bliżej nieokreślonym adresem.
Tego samego dnia, przed północą, policjanci patrolującyulicę Sierpecką w Skępem zatrzymali dokontroli motorowerzystę, jadącego bez kasku. Okazało się, że on także piłalkohol przed podróżą. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 40-latkaponad 2,7 promila.
Na szczęście ci pijani kierowcy dalej nie pojechali, adzięki temu być może udało się uniknąć kolejnej tragedii na drodze.
Teraz każdego z nieodpowiedzialnych kierowców czekająpoważne konsekwencje karne i nie tylko. Za kierowanie pojazdem mechanicznym wstanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakazkierowania przy uwzględnieniu minimalnego jego okresu na poziomie 3 lat. Łamiącnatomiast, sądowy zakaz kierowania należy się liczyć z karą do 5 lat więzienia.Ponadto, każdego z pijanych kierowców czekają dolegliwe konsekwencje finansowew wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszydopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdyosoba po raz kolejny kierowała pojazdem po pijanemu. Nie unikną również kary zapopełnione wykroczenia.