Znakowanie rowerów

Znakowanie rowerów

Znakowanie rowerów jest procedurą polegającą na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu „Engrawer”, oznaczenia składającego się z 4 liter i 6 cyfr oraz wydaniu właścicielowi tzw. dowodu rejestracyjnego jako poświadczenia rejestracji pojazdu w bazie danych Policji. Rejestracja jest technicznym zabezpieczeniem rowerów przed kradzieżą.

Znakowanie rowerów jest procedurą polegającą na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu „Engrawer”, oznaczenia składającego się z 4 liter i 6 cyfr oraz wydaniu właścicielowi tzw. dowodu rejestracyjnego jako poświadczenia rejestracji pojazdu w bazie danych Policji.

 

Rejestracja jest technicznym zabezpieczeniem rowerów przed kradzieżą.

 

Oznaczenie roweru zostaje naniesione na ramie roweru, w widocznym miejscu po lewej stronie. Na naniesiony numer zostaje naklejona naklejka. Oznaczenie rowerowe można nanosić również na inne elementy roweru np. na „widelcu”.

 

 

Podczas znakowania wypełniana jest karta identyfikacyjna, która jest przechowywana w jednostce a dane z karty zostają wprowadzone do bazy danych Wydziału Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Właściciel roweru otrzymuje dowód identyfikacyjny i zostaje poinformowany o konieczności informowania policji o utracie roweru lub zmianie właściciela.

 

 

Do oznakowania roweru wymagane są następujące dokumenty:

  • karta gwarancyjna,
  • paragon zakupu / faktura,
  • dokument tożsamości (osoba pełnoletnia).

 

Znakowanie rowerów odbywa się w drugi wtorek miesiąca w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie przy ul. Platanowej.

 

Powrót na górę strony